• Kekavas pagasts

  • +371-225-622-22

  • info@ekohouse.lv

Muiža, kur pulcējas putni

Kur un kā var ērti vērot putnus Latvijā, Rīgas vai Jūrmalas apkaimē

Putnu vērošana brīvā dabā stiprina veselību un psihi

Lūkoties putnos un klausīties to plūstošajos treļļos

Iedomājieties — klusa mežmala, kas ieskauta bērzu un priežu kupolā. Dzirdama pavisam klusa un viegla koku lapu šalkoņa. Blakus stāv piepildītas putnu barotavas. Un, protams, visdažādāko sugu putni, kas šeit ierodas no apkārtnes, ļaujot netraucēti baudīt to vērošanu dabiskā vidē. Tieši šobrīd pasaulē un arī Latvijā aizvien populārāks kļūst jauns laika pavadīšanas un atpūtas veids — bird watching, kas tulkojumā no angļu valodas nozīmē «putnu vērošana».
Vietas, kur vērot putnus to dabiskajā vidē.

Vērot putnus vislabāk to dabiskajā vidē.
Vanags

“Ceriņu sētai” pieguļošajā meža parka teritorijā ir novietotas barotavas putniem un stirnām, kā arī aptuveni 100 strazdu būri, kas ar rokām mākslinieciski izdaiļoti. Tieši tāpēc ikgadu putnu skaits šeit aizvien palielinās. Vēl “Ceriņu sētā” ir arī mājas putni – vistas, kas tiek barotas tikai ar dabīgu barību, bez rūpnieciskām un sintētiskām piedevām. Bez “spārnotajiem” šeit var satikt arī kādu vāveri, zaķi, stirnu, zebieksti, ūdeli vai mežacūku. No rīta un vakarā var baudīt daudzbalsīgu zaļo varžu trelli, kas nāk no tuvējā dīķa. Pie tam, kā zināms, vardes mīt tikai tīrā vidē ar labvēlīgu ekoloģiju.

«Ceriņu sēta» – vieta, kur pulcējas putni

“Ceriņu sēta” ir plaša ģimenes muiža, kas iekļauj sevī atsevišķas kotedžas mūsu viesu atpūtai. Šo vietu īpaši izceļ tas, ka viss, kas šeit atrodas, ir veidots ar mīlestību un rūpēm. Ko var uzsākt “Ceriņu sētā”:

– vērot putnus, baudot to daudzbalsīgo sadziedāšanos;
– barot un fotografēt putnus;
– pastaigāties pa rīta mežu, mierīgi baudot dabu;
– kārtīgi izpērties pirtī un atsvaidzināties, nirstot dīķī;
– pašūpoties šūpolēs vai iet zvejot;
– cept šašlikus vai baudīt veģetārus vai vegānu ēdienus.

Kādus putnus var vērot Rīgas un Jūrmalas apkaimē
Dziedošie strazdi

Šeit ir tikai dažas no putnu sugām, kas mīt «Ceriņu sētas» teritorijā Pierīgā: Melnā dzilna (Dryocopus martius), Zaļā dzilna (Picus viridis), Baltmugurdzenis ( Dendrocopos leucotos), Vidējāis dzenis (Dendrocopos medius), Ķīvīte (Vanellus vanellus), Cekulzīlīte (Parus cristatus), Lielā zīlīte (Parus major), Žubīte (Fringilla coelebs), Zaļžubīte (Garduelis chloris), Dadzītis (Garduelis garduelis), Mazais svilpis (Carpodasuc erythtrinus), Kaņepītis (Garduelis cannabina), Dižknābis (Coccothraustes coccothraustes), Dārza stērste (Emberiza hortulana), Svilpis (Pyrrhula pyrrhula), Melnais meža strazds ( Turdus Merula), Mājas strazds (Sturgis vulgaris), Sīlis (Glandarius), Krauklis (Corvus corax), Baltais Stārķis (Civilian ciconia), Dzērve (Grus grus), Meža zīlīte (Parus ater), Pelēkais mušķērājs (Musciapa striata), Iedzeltenais ķauķis (Hippolais icterina), Dziedātājstrazds (Tudrus philomelos), Lakstīgala (Luscinia luscini), Bezdelīga (Hirundo rustica), Vistvanags (Accipiter gentilis), Dzeguze (Cuculus canorus), Meža pīle (Anas platyrhunchos), Zivju gārnis (Ardea cinerea), Dzilnītis (Sitta europaea), Baltā cielava (Motocilla alba), Zivju dzenītis (Alcedo atthis), Pelēkais strazds (Turdus pilaris), Lauku piekūns (Falco tinnunculus).

Daļa no putniem atrodas muižas teritorijā pastavīgi, kamēr daļa – vien īslaicīgi viesojas, tāpēc ir diezgan sarežģīti nosaukt visas putnu sugas, kuras var satikt “Ceriņu sētā”. Taču viennozīmīgi varam teikt, ka to ir daudz vairāk, nekā minēts šajā sarakstā.  Vēlamies arī piebilst, ka daudzi no putnu mīļotājiem vada speciālu “putnu vērotāja dienasgrāmatu”, kas palīdz apkopot visus iespaidus par piedzīvojumu vienuviet.

Kā nokļūt līdz “Ceriņu sētas” muižai Latvijā
Putniņš “Ceriņu sētas” teritorijā

Ekoloģiskā mini-ciemata “Ceriņu sēta” īpašnieki aicina viesus apmeklēt šo brīnišķīgo vietu un pašiem pārliecināties par to, cik harmoniski var dzīvot brīvā dabā un īpaši — vērojot putnus. Ja Jums rodas jautājumi vai vēlaties saņemt papildus informāciju, lūdzam zvanīt pa tālruni +371 225-622-22 vai rakstīt uz e-pastu: info@ekohouse.lv

***
Interesants fakts: Latvijā ir sastopamas vairāk nekā 344 putnu sugas, gan pastāvīgi mītošas valsts teritorijā, gan pārlidojošās viešņas. Tajā pat laikā, Latvijas ornitoloģi ikgadu reģistrē vairākas jaunas spārnoto sugas.

Fotogrāfiju galerija – putni un dzīvnieki mūsu muižā Latvijā